Освітня програма “Державні та місцеві фінанси” (бакалавр)

Програма спрямована на підготовку фахівців для сфери місцевих та державних фінансів, здатних працювати в умовах швидкозмінного середовища та розв’язувати нестандартні завдання, приймати оптимальні рішення, генерувати оригінальні й ефективні для суспільства ідеї, креативно мислити та діяти. Програма передбачає підготовку фахівців з поглибленими теоретичними та практичними знаннями і уміннями з державних та місцевих фінансів та здатних генерувати і здійснювати трансформацію отриманих знань у публічний сектор економіки.

Підготовка фахівців, здатних розв’язувати комплексні завдання в галузі професійної діяльності у сфері державних і місцевих фінансів, що передбачає створення нових комплексних знань та професійної практики.

Акцент на формуванні здатності розв’язувати спеціалізовані складні завдання і прикладні проблеми в ході професійної діяльності у галузі фінансів, банківської справи та страхування, зокрема у сфері державних та місцевих фінансів з використанням сучасних методичних підходів.

Навчально-тренувальний банк, фінансово-аналітичний центр з використанням професійного програмного забезпечення.

Можливість участі у програмах академічної мобільності, паралельне навчання в університетах Чехії, Австрії та інших країнах світу.

Наші випускники

• Здатні глибоко розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем.
  • Знають теоретичні основи та принципи фінансової науки, особливості функціонування фінансових систем.
  • Здатні визначати особливості функціонування сучасних світових та національних фінансових систем та їх структури.
  • Знають механізм функціонування державних фінансів, у т.ч. бюджетної та податкової систем, фінансів суб’єктів господарювання, фінансів домогосподарств, фінансових ринків, банківської системи та страхування.
  • Володіють методичним інструментарієм діагностики стану фінансових систем (державні фінанси, у т.ч. бюджетна та податкова системи, фінанси суб’єктів господарювання, фінанси домогосподарств, фінансові ринки, банківська система та страхування).
  • Здатні застосовувати відповідні економіко-математичні методи та моделі для вирішення фінансових задач.
  • Глибоко розуміють принципи, методи та інструменти державного та ринкового регулювання діяльності в сфері фінансів, банківської справи та страхування.
  • Застосовують спеціалізовані інформаційні системи, сучасні фінансові технології та програмні продукти.
  • Вміють формувати і аналізувати фінансову звітність та правильно інтерпретувати отриману інформацію.
  • Здатні ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання економічних даних, збирати та аналізувати необхідну фінансову інформацію, розраховувати показники, що характеризують стан фінансових систем.
  • Володіють методичним інструментарієм здійснення контрольних функцій у сфері фінансів, банківської справи та страхування.
  • Вміють використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у фінансовій сфері діяльності.
  • Володіють загальнонауковими та спеціальними методами дослідження фінансових процесів.
  • Вміють абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик фінансових систем, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
  • Здатні спілкуватись в усній та письмовій формі іноземною мовою у професійній діяльності.
  • Застосовують набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретують отримані результати.
  • Вміють самостійно визначати та планувати можливості особистого професійного розвитку.
  • Здатні демонструвати базові навички креативного та критичного мислення у дослідженнях та професійному спілкуванні.
  • Вміють виявляти навички самостійної роботи, гнучкого мислення, відкритості до нових знань.
  • Вільно виконують функціональні обов’язки в групі, пропонують обґрунтовані фінансові рішення.
  • Розуміють вимоги до діяльності за спеціальністю, зумовлені необхідністю забезпечення сталого розвитку України, її зміцнення як демократичної, соціальної, правової держави.
  • Знають свої права і обов’язки як члена суспільства, розуміють цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
  • Здатні застосовувати в практичних умовах  методи оцінювання  стану розвитку державних і місцевих фінансів.
  • Вміють обґрунтовувати фахові рішення у сфері суб’єктів господарювання публічного сектору економіки.

Після випуску ви зможете працювати

• професіоналами державної служби та місцевого самоврядування
  • фахівцями в галузі фінансів та торгівлі
  • страховими агентами