Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Про кафедру

Кафедра фінансових технологій і підприємництва розпочала свою роботу з 01 вересня 2021 року шляхом об’єднання кафедр фінансів і підприємництва та кафедри фінансів, банківської справи та страхування. Кафедра забезпечує професійну підготовку фахівців за освітніми ступенями:

  • бакалавра за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» (до 2023 р. “Фінанси, банківська справа та страхування) за освітніми програмами “Фінанси”, “Банківська справа”; “Державні та місцеві фінанси” (набір не здійснюється); “Фінанси та облік в підприємництві” (набір не здійснюється);
  • бакалавра за спеціальністю 076 “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність за освітніми програмами “Електронний бізнес” (набір не здійснюється), «Електронний бізнес, фінанси та комунікації» (набір не здійснюється).
  • магістра за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» за освітньою програмою «Фінанси»;
  • доктора філософії за спеціальністю 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” за освітньо-науковою програмою “Фінанси, банківська справа та страхування;
  • доктора філософії за спеціальністю 076 “Підприємництво та торгівля” (до 2023р. “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”) за освітньо-науковою програмою “Підприємництво, торгівля та біржова діяльність”.

Професорсько-викладацький склад кафедри сформований з фахівців, які мають достатній практичний та науковий досвід роботи. На кафедрі працює 33 викладачі, з яких 9 мають науковий ступінь доктора економічних наук та 23 – науковий ступінь кандидата економічних наук (в тому числі 9 професорів та 23 доцента).

Співробітниками кафедри викладається близько 95 навчальних дисциплін, для яких створений і постійно оновлюється та удосконалюється необхідний комплекс сучасного навчально-методичного забезпечення.

Професорсько-викладацьким складом кафедри підготовлено понад 300 методичних розробок, опубліковано більше 800 наукових робіт в т.ч. більше 100 монографій, брошур, навчальних посібників та підручників з грифом МОН України.

В основу концепції діяльності кафедри покладено принцип студентоцентризму, державні стандарти вищої освіти, враховано основні принципи інтеграції вищої освіти в Україні у Європейський освітянський простір, а також реальні потреби практиків щодо формування у випускників необхідних компетентностей.

Викладачі кафедри приймають безпосередню участь у виконанні науково-дослідних тем. В рамках організації наукової роботи студента при кафедрі діють студентські наукові гуртки.

Кафедра активно співпрацює з приводу працевлаштування своїх випускників у провідних банках, підприємствах Сумщини та інших регіонів, управліннях обласних, районних, міських державних адміністрацій, страхових компаніях, інших фінансово-кредитних установах та підприємствах малого та середнього бізнесу. Рівень працевлаштування серед випускників сягає понад 95%.

Одним з ключових пріоритетів кафедри є її інтеграція в міжнародну університетську спільноту. Кафедра сприяє стажуванню аспірантів і викладачів за кордоном, навчанню студентів у літніх школах, участі у міжнародних конкурсах та конференціях, тренінгах, зокрема в грантовій програмі Erasmus+ «3…2…1…Action!» (м. Палермо, Італія), V Міжнародній науковій конференції «Практика і дослідження приватного і публічного секторів» (Університет ім. Міколаса Ромеріса, м. Вільнюс, Литва); тренінговому курсі «STEP IN: Step into the Dialogue», м. Таллінн, Естонія).

Студенти, аспіранти та викладачі кафедри беруть участь у програмах академічної мобільності («включені семестри», виробничі практики): в Університеті Фоджа (Італія) в рамках програми «Еразмус + КА1 – Міжнародна Кредитна Мобільність; в Університеті прикладних наук в рамках стипендії DAAD (м. Циттау, Німеччина); в Банківському Інституті «Вища школа» (м. Прага, Чеська республіка); у Вищій школі Бундесбанку (м. Хахенбург, Німеччина), у Технічному університеті м. Фрайберга (Німеччина), у Метрополітен Університеті (м. Прага, Чеська республіка).

Викладачі кафедри активно задіяні в наукових, освітніх та грантових програмах:

  • освітні проекти Жана Моне «Фінансові аспекти європейської інтеграції: літні/зимові школи для молодих дослідників та студентів»; «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення»;
  • «Школа децентралізації для молоді» за фінансування Швейцарської агенції розвитку та співробітництва Міністерства закордонних справ Швейцарії;
  • науковий грант від Консорціуму економічних досліджень та освіти – EERC (The Economics Education and Research Consortium) для проведення дослідження на тему «Behavior implications of Systemically important Banks: evidence from Ukraine»;
  • науковий проект з Технічним університетом м. Фрайберга (Німеччина) за підтримки DAAD на тему «Розвиток діалогу між банками і громадянським суспільством в контексті забезпечення демократичних процесів в Україні»;
  • «Школа початкового підприємця для студентів та бізнесменів-початківців» у межах реалізації Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку».

На кафедрі виконуються науково-дослідні роботи, що фінансуються МОН України, в яких задіяні аспіранти та студенти. Працюючи в таких НДР студенти та аспіранти мають офіційне працевлаштування та оплату праці. Для багатьох з них це перше працевлаштування.

Кафедра запрошує на навчання молодих, амбітних, впевнених у собі особистостей для здобуття вищої освіти на рівнях бакалавра, магістра та доктора філософії.  Ми відкриті до спілкування і запрошуємо всіх бажаючих до наукового та міжнародного співробітництва.