Проект «Розвиток діалогу між банками і громадянським суспільством в контексті забезпечення демократичних процесів в Україні» в рамках Програми «Підтримка демократії в Україні – 2016».
Заявником є Технічний університет Гірнича академія (м. Фрайберг). В рамках проекту передбачено проведення семінарів, воркшопів, наукових конференцій в Німеччині і Україні для викладачів, аспірантів і студентів. Очікуваний результат – підготовка наукових праць, обмін методичними розробками за темою проекту.
Сума грантового фінансування – 28 800 євро.
Учасниками проекту є професор Лєонов С.В., професор Васильєва Т.А., Сисоєва Л.Ю, Буряк А.В., Богма С.Д., Височина А.В., Самусевич Я.В.
Координатор проєкту – Сисоєва Л.Ю., к.е.н., доцент
Проект «Школа децентралізації для молоді» (серпень – грудень 2015р.)
Проект реалізується Громадською організацією «Рада молодих вчених» (м. Суми), члени якої є представниками кафедри ФТП (в минулому фінансів, банківської справи та страхування) та фінансується Федеральним Департаментом закордонних справ Швейцарії (FDFA) через Бюро співробітництва при Посольстві Швейцарії в Україні за підтримки Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Координатор – Лукін Дмитро Анатолійович, к.е.н., доцент
Метою проекту є ознайомлення учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Сумської області з головними перевагами реформи децентралізації в Україні, удосконалення навичок ведення старшокласниками дебатів з соціально-економічних питань, формування активної життєвої позиції молодої людини.
Основні завдання проекту включають:
- акцентування уваги викладачів та учнів на сучасних проблемах громади;
- формування громадської, правової, суспільно-політичної свідомості у молоді;
- орієнтація викладачів на включення в освітній процес методики підготовки молоді як громадян демократичного суспільства й правової держави.
Унікальність пілотного проекту полягає у тому, що за короткий термін безкоштовно вчителі Сумського регіону отримають необхідні знання щодо основних завдань реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади. Очікується, що після пілотного впровадження, зазначеним курсом буде охоплено всі школи в області, а це більше 540 учбових закладів регіону.
Над реалізацією проекту працюють такі члени ГО «Рада молодих вчених» – представники ARMG (в т.ч. і кафедри): Дмитро Анатолійович Лукін, Юрій Миколайович Петрушенко, Ганна Олександрівна Мірошниченко, Альона Олександрівна Закутняя, Наталія Володимирівна Винниченко, Вікторія Павлівна Гордієнко, Ольга Василівна Люта.
Основні етапи реалізації проекту:
У 2019 році розпочався спільний проект Чеського університету природничих наук (м. Прага) та Сумського державного університету. До реалізації проєкту під назвою «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України» також долучилися Сумський національний аграрний університет, Білоцерківський національний аграрний університет, Харківський національний аграрний університет та Дніпровський державний аграрно-економічний університет. Координатор проекту від СумДУ – доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ бізнес-технологій «УАБС» Оксана Михайлівна Замора.
Студенти, аспіранти та викладачі активно приймали участь в прокті Чеського університету природничих наук у Празі (Чехія) та Сумського державного університету, організованому у консорціумі з іншими 4 українськими університетами: Дніпровським державним аграрно-економічним університетом, Сумським національним аграрним університетом, Польським національним університетом та Чернігівською політехнікою.
Аспіранти кафедри фінансових технологій і підприємництва спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»: Олександра ТВЕРЕЗОВСЬКА, Анастасія ЛОР, Дарина АКОПЯН, Анна ЄРЕМЕНКО, Вероніка ЛІТОВЦЕВА, Володимир НОВІКОВ, Євгеній ОХРІМЧУК, Анжеліка КУЛИК та Світлана ЧОРНА долучилися до міжнародної віртуального класу «Design of the Qualitative Research for Grant-Funded Projects» в рамках Проекту розвитку «Підвищення потенціалу Аспірантів для якісних досліджень в Україні», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки.
Участь к.е.н., доц. Ганни САЛТИКОВОЇ в проєкті Еразмус+ «Цифровий університет – відкрита українська ініціатива» (DigiUni) (мобільність в Ганноверському університеті імені Лейбніца (Німеччина) з 21.07.24 по 25.07.24, в Університеті м. Аліканте (Іспанія) з 01.06.24 по 08.06.24; в Університеті імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща) з 26.05.24 по 31.05.24);
Участь к.е.н., доц. Циганюка Д.Л. у програмі міжнародної мобільності у рамках міжнародного грантового проєкту ERASMUS+ Key Action 107 «Мобільність у сфері вищої освіти для студентів і співробітників закладів вищої освіти між програмними країнами та країнами-партнерами» Bath Spa University, м. Бат, Великобританія, з 06.05.2023 p. по 21.05.2023 p.
Міжнародний грантовий проєкт програми ЄС Еразмус+ 618940-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «OPTIMA: Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи» («Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia»).
Термін виконання: 2021-2024.
Співвиконавець проєкту – професор кафедри фінансових технологій і підприємництва – Тетяна ВАСИЛЬЄВА.
https://int.sumdu.edu.ua/en/international/2077
Міжнародний грантовий проєкт програми ЄС Еразмус+ 2021-1-DE02-KA220-ADU-000026930 «Цифрове навчання для сім’ї».
Термін виконання: 2021-2023.
Співвиконавець проєкту – професор кафедри фінансових технологій і підприємництва – Тетяна ВАСИЛЬЄВА.
Міжнародний грантовий проєкт програми Erasmus + 609995-EPP-1-2019-1-PL-EPPKA2-CBHE-SP «Розбудова системи визнання кваліфікацій для українських університетів на основі аналізу кращого європейського досвіду» («Qualifications recognition support for Ukrainian universities» – QuaRSU)
Термін виконання: 15.11.2019 – 14.11.2022.
Учасники проєкту від кафедри фінансових технологій і підприємництва – Олена КРИКЛІЙ, Олена КРУХМАЛЬ.
https://int.sumdu.edu.ua/en/international/1900
Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні. «Проведення опитування 800 вразливих домогосподарств у 24 областях та м. Києві».
Термін виконання: 2021-2022.
Учасники проєкту від кафедри фінансових технологій і підприємництва – Тетяна ВАСИЛЬЄВА (керівник), Олена ПАХНЕНКО, Євгенія БОНДАРЕНКО, Аліна БУХТІАРОВА.
Міжнародний грант від United Nations Development Programme (Contract № UKR/2021/661 dated 22.11.2021).
Термін виконання: 22.11.2021-31.03.2022.
Учасники проєкту від кафедри фінансових технологій і підприємництва – Тетяна ВАСИЛЬЄВА (керівник), Олена ПАХНЕНКО, Євгенія БОНДАРЕНКО.
Міжнародний грантовий проєкт THEA Ukraine X, supported by the DAAD Programme “Support for the internationalisation of Ukrainian higher education institutions – continuing education programmes for administrators at Ukrainian higher education institutions in education and academic management. Учасник проєкту від кафедри фінансових технологій і підприємництва – Ольга ЛЮТА (2022).
Грант Американського посольства спільно з міжнародним фондом досліджень освітньої політики. Учасник проєкту від кафедри фінансових технологій і підприємництва – Дмитро ЦИГАНЮК (2022).
Міжнародний проєкт Грантового Агентства Academia Aurea (Чеська Республіка) «Здорова економіка та COVID-19: наслідки для інклюзивного та сталого розвитку підприємництва».
Термін виконання: 2021.
Керівник проєкту – професор кафедри фінансових технологій і підприємництва – Тетяна ВАСИЛЬЄВА.
Анастасія САМОЙЛІКОВА, Людмила ЗАХАРКІНА та Олексій ЗАХАРКІН взяли участь у Програмі підвищення кваліфікації Making an Impact 2024, Університет м. Ліверпуль, онлайн, 13.05.24-14.06.24 (онлайн) (сертифікати участі)
Лариса ГРИЦЕНКО, Наталія ПІГУЛЬ та Павло РУБАНОВ пройшли літню школу від Університету м. Ліверпуль, онлайн, з 01.07.2024 по 19.07.2024 (сертифікати участі)
Участь викладачів кафедри у проєкті «Співпраця Університет м. Ліверпуль-СумДУ для діджиталізації досліджень і цифрової трансформації України» (міжнародний грант в рамках «Ініціативи Єднання») (29.03.2023-31.08.2023). Васильєва Т.А., Люта О.В., Пахненко О.М., Самойлікова А.В., Семеног А.Ю., Тютюник І.В. – члени наукового колективу виконавців.
Одержання викладачами кафедри Васильєвою Т.А., Лютою О.В., Пахненко О.М., Самойліковою А.В. та Тютюник І.В. дослідницької стипендії “Remote scholarship” від Університету м. Ліверпуль на період 3 місяці (міжнародний грант, червень-серпень 2023 року).
Самойлікова А.В., Кубах Т.Г., Похилько С.В. та Рябушка Л.Б. Індивідуальний міжнародний грант на навчання в літній школі International Summer School 2023 (online) Університету м. Ліверпуль (червень-липень 2023 р.). Самойлікова А.В. – перший модуль «Фейкові новини, фейкова наука та критичне мислення: у що вірити?» (Fake News, Fake Science and Critical Thinking: What should I believe?), Кубах Т.Г., Похилько С.В., Рябушка Л.Б. – другий модуль «Цілі сталого розвитку, глобальні виклики, локальні рішення та досягнуті результати» (Sustainable Development Goals (SDGs), Global Challenges, Local Action, Achieved Outcomes).
Навчання викладачів і студентів кафедри у Міжнародній літній школі Університету м. Ліверпуль (International Summer School, червень-липень 2022 року). Ст. викладач Самойлікова А.В. та студентка Л. Деркач – перший модуль «Цілі сталого розвитку, глобальні виклики, локальні рішення та досягнуті результати» (Sustainable Development Goals (SDGs), Global Challenges, Local Action, Achieved Outcomes). Зав. каф., проф. Гриценко Л.Л. – другий модуль «Фейкові новини, фейкова наука та критичне мислення: у що вірити?» (Fake News, Fake Science and Critical Thinking: What should I believe?).
- Аспірантка Кулик Анжеліка (група Aв-11/ПБТ) проходила інтенсивне навчання у Міжнародній міждисциплінарній зимовій школі Smart Public Space in Prosument Energy Transition, організованій Сілезьким технологічним університетом, Ґлівіце, Польща за програмою SPINAKER Агентства NAWA та під егідою Ініціативи європейських університетів EURECA-PRO
- Аспірантка групи А-11/ПБТ спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Єременко Анна Юріївна була учасницею Міжнародної міждисциплінарної літньої школи Сілезького технологічного університету в рамках програми SPINAKER в м. Глівіце (Польща) з 14 по 23 червня 2023 року.
- Студент кафедри фінансових технологій і підприємництва гр.Ф-01а освітньої програми «Державні та місцеві фінанси» Вакуменко Гліб протягом 3-21 липня 2023 був учасником Літньої школи Університету міста Ліверпуль (Велика Британія).
- Студентки кафедри фінансових технологій та підприємництва спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Анастасія Омельченко, Людмила Сокол, Ірина Кожушко, Анастасія Федан, Ульяна Вініченко та спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Юлія Швидка взяли участь у Літній школі “Financial Analysis and Business Intelligence Tools with Aspects of Sustainable Development” протягом 7-16 червня від Познанського університету економіки та бізнесу (Познань, Польща).
- Протягом 16-23 вересня студентки спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Кожушко Ірина та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Сердюк Катерина взяли участь у літній школі в рамках проекту «Green Transformation at Ukrainian Universities» від Альянсу Європейських Університетів UNITE!, що проходила у Вроцлавській політехніці (Вроцлав, Польща).