Важливою складовою навчального процесу підготовки висококваліфікованих фахівців є практика, яка є необхідним компонентом виконання навчального плану студента.
Метою виробничої практики є поглиблення та закріплення теоретичних знань та практичних навичок отриманих здобувачами в процесі вивчення дисциплін циклу професійної підготовки; ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з організаційно-виробничим процесом, набуття загальних і фахових компетентностей та програмних результатів навчання.
Метою переддипломної практики є узагальнення і вдосконалення здобутих загальних і фахових компетентностей та програмних результатів навчання, опанування професійним досвідом та їхньої готовності до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для виконання кваліфікаційної роботи.
Виробнича практика є складовою навчального процесу підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня так і другого рівня (магістерського) проходить на підприємствах, в організаціях та установах, які потребують фахівців зі спеціальності “Фінанси, банківська справа страхування” та “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок ” відповідно.
У процесі проходження виробничої практики студент повинен ознайомитися зі структурою підприємства, організації чи установи (бази практики), організацією і методами роботи професіоналів у відповідності до освітньої програми та спеціальності.
Під час перебування на переддипломної практиці практикант збирає матеріали для написання випускної роботи.
Студенти кафедри проходять виробничу та переддипломну практики у різних організаціях та підприємствах, таких як: Головне фінансове управління Сумської обласної державної адміністрації, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління ДПС у Сумській області, Національна акціонерна страхова компанія «ОРАНТА» , АТ Комерційний банк «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», ТОВ «ГУАЛАПАК Україна» , ПАТ «Сумиобленерго» та інші страхові компанії, комерційні банки, приватні підприємства, тощо.
Проходження студентами практики у вищезгаданих установах дозволяє їм набувати відповідні знання та практичні навички, які є потрібними та суттєвими у майбутній професійній діяльності. Стан баз практики відповідає вимогам для проходження практики та вимогам освітньої програми та навчального плану.
Основні завдання практики:
- закріплення теоретичних знань з навчальних дисциплін спеціальності;
- оволодіння практичними навичками, технологією роботи з фаху безпосередньо на робочих місцях;
- вивчення та аналіз реальної ситуації на фінансовому ринку, ринку банківських послуг у статиці та динаміці, зокрема безпосередньо на базі проходження практики;
- знайомство з технікою і технологією розробки, процедурами прийняття і реалізації управлінських рішень, що виникають у практичні діяльності;
- збір матеріалу для здійснення студентської науково-дослідної роботи, виступів на семінарах і конференціях, виконання рефератів,курсових і кваліфікаційних робіт.
- Головне фінансове управління Сумської обласної державної адміністрації (договір про проходження практики студентів від 08.04.2010 р., безстроково);
- Сумське обласне управління АТ «Ощадбанк» (угода про співпрацю з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців від 23.06.2009 р., безстроково);
- Державна податкова служба в Сумській області (угода про співпрацю з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців від 16.05.2012 р., безстроково);
- АТ КБ «Приватбанк» (угода № 11.04/14-8 від 07.04.2014 р., безстроково);
- АТ «Райффайзен Банк» (договір № 11.04/09-27 від 17.12.2009 р., безстроково);
- АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» (угода № 11.04/07-9 від 02.04.2007 р., безстроково);
- ТОВ «Сумитеплоенерго» (договір № 11.04/11-10 від 21.04.2011 р., безстроково);
- АТ «Сумське НВО» (договір № 9/1400019 від 27.02.2014 р., безстроково);
- ПАТ «Сумиобленерго» (договір № 64 від 19.02.2002 р., безстроково);
- ТОВ «Global Bilgi» (договір №11.04/11-23 від 24.10.2011 р., безстроково)
ОП «Банківська справа»
ОП «Державні та місцеві фінанси»
- Сумська міська рада (угода)
- Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (угода)
- Національна акціонерна страхова компанія «ОРАНТА» (угода)
- АТ Комерційний банк «ПриватБанк» (угода)
- АТ «Ощадбанк» (угода)
- ПАТ «Сумихімпром» (угода)
ОП «Фінанси»
Виробнича практика для студентів освітнього ступеня “бакалавр”
ОП “Банківська справа”
- Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітня програма «Банківська справа» усіх форм навчання;
ОП “Державні та місцеві фінанси”
- Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» ОП «Державні та місцеві фінанси» усіх форм навчання.
Пакет документів для проходження практики студентами всіх ОП спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»: docx; pdf.
ОП “Електронний бізнес, фінанси та комунікації”
Пакет документів для проходження практики студентами спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»: docx, pdf.
5859. Методичка виробнича практика магістрів (для ОП “Фінанси”)
Пакет документів з виробничої практики магістрів (для ОП “Фінанси”) (формат docx);
Методичка переддипломна практика магістрів (для ОП “Фінанси”);
Пакет документів на преддипломну практику магістрів (для ОП “Фінанси”) (формат docx);