Важливою складовою навчального процесу підготовки висококваліфікованих фахівців є практика, яка є необхідним компонентом виконання навчального плану студента.
Метою виробничої практики є поглиблення та закріплення теоретичних знань та практичних навичок отриманих здобувачами в процесі вивчення дисциплін циклу професійної підготовки; ознайомлення безпосередньо в установі, організації, на підприємстві з організаційно-виробничим процесом, набуття загальних і фахових компетентностей та програмних результатів навчання.
Метою переддипломної практики є узагальнення і вдосконалення здобутих загальних і фахових компетентностей та програмних результатів навчання, опанування професійним досвідом та їхньої готовності до самостійної трудової діяльності, а також збору матеріалів для виконання кваліфікаційної роботи.
Виробнича практика є складовою навчального процесу підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня так і другого рівня (магістерського) проходить на підприємствах, в організаціях та установах, які потребують фахівців зі спеціальності “Фінанси, банківська справа страхування” та “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок ” відповідно.
У процесі проходження виробничої практики студент повинен ознайомитися зі структурою підприємства, організації чи установи (бази практики), організацією і методами роботи професіоналів у відповідності до освітньої програми та спеціальності.
Під час перебування на переддипломної практиці практикант збирає матеріали для написання випускної роботи.
Студенти кафедри проходять виробничу та переддипломну практики у різних організаціях та підприємствах, таких як: Головне фінансове управління Сумської обласної державної адміністрації, Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головне управління ДПС у Сумській області, Національна акціонерна страхова компанія «ОРАНТА» , АТ Комерційний банк «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк», ТОВ «ГУАЛАПАК Україна» , ПАТ «Сумиобленерго» та інші страхові компанії, комерційні банки, приватні підприємства, тощо.
Проходження студентами практики у вищезгаданих установах дозволяє їм набувати відповідні знання та практичні навички, які є потрібними та суттєвими у майбутній професійній діяльності. Стан баз практики відповідає вимогам для проходження практики та вимогам освітньої програми та навчального плану.
Основні завдання практики:
- закріплення теоретичних знань з навчальних дисциплін спеціальності;
- оволодіння практичними навичками, технологією роботи з фаху безпосередньо на робочих місцях;
- вивчення та аналіз реальної ситуації на фінансовому ринку, ринку банківських послуг у статиці та динаміці, зокрема безпосередньо на базі проходження практики;
- знайомство з технікою і технологією розробки, процедурами прийняття і реалізації управлінських рішень, що виникають у практичні діяльності;
- збір матеріалу для здійснення студентської науково-дослідної роботи, виступів на семінарах і конференціях, виконання рефератів,курсових і кваліфікаційних робіт.
- Головне фінансове управління Сумської обласної державної адміністрації (договір про проходження практики студентів від 08.04.2010 р., безстроково);
- Сумське обласне управління АТ «Ощадбанк» (угода про співпрацю з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців від 23.06.2009 р., безстроково);
- Державна податкова служба в Сумській області (угода про співпрацю з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців від 16.05.2012 р., безстроково);
- АТ КБ «Приватбанк» (угода № 11.04/14-8 від 07.04.2014 р., безстроково);
- АТ «Райффайзен Банк» (договір № 11.04/09-27 від 17.12.2009 р., безстроково);
- АТ «Сумський завод «Насосенергомаш» (угода № 11.04/07-9 від 02.04.2007 р., безстроково);
- ТОВ «Сумитеплоенерго» (договір № 11.04/11-10 від 21.04.2011 р., безстроково);
- АТ «Сумське НВО» (договір № 9/1400019 від 27.02.2014 р., безстроково);
- ПАТ «Сумиобленерго» (договір № 64 від 19.02.2002 р., безстроково);
- ТОВ «Global Bilgi» (договір №11.04/11-23 від 24.10.2011 р., безстроково)
ОП «Банківська справа»
ОП «Державні та місцеві фінанси»
- Сумська міська рада (угода)
- Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (угода)
- Національна акціонерна страхова компанія «ОРАНТА» (угода)
- АТ Комерційний банк «ПриватБанк» (угода)
- АТ «Ощадбанк» (угода)
- ПАТ «Сумихімпром» (угода)
ОП «Фінанси»
Виробнича практика для студентів освітнього ступеня “бакалавр”
ОП “Банківська справа”
- Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітня програма «Банківська справа» усіх форм навчання;
ОП “Державні та місцеві фінанси”, ОП “Фінанси та облік в підприємництві”
- Методичні вказівки щодо проходження виробничої практики для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» ОП «Державні та місцеві фінанси», ОП “Фінанси та облік в підприємництві” усіх форм навчання.
Пакет документів для проходження практики студентами всіх ОП спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»: docx; pdf.
ОП “Електронний бізнес, фінанси та комунікації”
Пакет документів для проходження практики студентами спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»: docx, pdf.
5859. Методичка виробнича практика магістрів (для ОП “Фінанси”)
Пакет документів з виробничої практики магістрів (для ОП “Фінанси”) (формат docx);
Методичка переддипломна практика магістрів (для ОП “Фінанси”);
Пакет документів на преддипломну практику магістрів (для ОП “Фінанси”) (формат docx);