Враження від міжнародного тренінгу в рамках Erasmus+!

Аспірантка кафедри фінансових технологій і підприємництва Олександра ТВЕРЕЗОВСЬКА, яка нещодавно повернулась з тижневого міжнародного тренінгу в рамках Erasmus+, що проходив в Північній Македонії, розповіла про свої враження та поділилася планами на майбутні перспективи.

1 Олександро, нещодавно ви повернулись з тижневого міжнародного тренінгу “Act on the Spot” в м.Бітолі (Північна Македонія). Розкажіть дещо про даний тренінг?

Емоції від тренінгу та життя в Північній Македонії все ще переповнюють. Тренінг був націлений на об’єднання молодіжних лідерів різних країн з метою навчання та усвідомлення відмінностей між групами молоді, аналізу місця та ролі молодіжної роботи в сучасному світі, окреслення зон відповідальності молодіжної роботи, а також зосередження уваги на подолання нерівності між різними молодіжними групами. Адже, Європейський Союз визнає, що молодіжна робота відіграє вирішальну роль у розвитку здатності молодих людей успішно переходити до дорослого життя, у становленні позитивних європейських громадян та у визнанні свого місця та внеску у глобальна спільнота.

2 Учасники яких країн були представлені на тренінгу?

У тренінгу взяло участь 33 участника з 13 країн: Україна, Чорногорія, Албанія, Румунія, Турція, Косово, Сербія, Нідерланди, Північна Македонія, Боснія та Герцеговина, Греція, Італія та Бельгія.

3 Що найбільше сподобалось та найбільше здивувало?

Найбільше сподобалась атмосфера, яка панувала серед учасників, а також формат в якому працювали спікери та організовували процес навчання. Тренінг базувався на інструментах неформальної освіти, таких як робота в групах, дискусії, мозковий штурм, навчальні візити, дискусії, групові та індивідуальні групові рефлексії тощо.

Найбільше, мабуть, здивувало сама країна та темп життя в містах, а також колорит місцевого населення.

4 Як тренінг вплинув на ваші плани в найближчій перспективі?

Навчання тільки покращило мої освітні та особистісні навички, дало можливість познайомитися з молоддю різних краї, надало неабиякого досвіду та зародило невпинне бажання надалі розвиватися та рухатися вперед!