Панельна дискусія «Актуальні навички фахівця спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та перспективи працевлаштування»

З метою подолання розривів між наявними та потрібними роботодавцям навичками фахівця, 29 вересня 2021 року відбулась панельна дискусія «Актуальні навички фахівця спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та перспективи працевлаштування» в якій взяли участь викладачі кафедри фінансових технологій і підприємництва, студенти та аспіранти 1-4 курсів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», а також запрошені стейкхолдери.

Серед запрошених гостей–роботодавців були присутніми:

• Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської ОДА – Кучков Олександр Володимирович.
  • Начальник відділу з конкурсних торгів Сумської міської ради – Трепалін Роман Олександрович.
  • Начальник управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу Головного управління Державної податкової служби в Сумській області – Рєзнік Вікторія В’ячеславівна.
  • Начальник управління по роботі з  персоналом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області – Співакова Лілія Володимирівна.
  • Заступник начальника регіонального відділення АКБ »Індустріал Банк» в м. Суми – Рекуненко Віталія Анатоліївна.
  • Заступник начальника управління фінансів, начальник відділу управлінського обліку АТ «СМНВО-Інжиніринг» – Чепурко Вікторія Олександрівна.

Серед основних питань які розглядались на пленарній дискусії  це світові тенденції в вимогах до м’яких та твердих навичок сучасного працівника, а також висвітлення компетентностей якими мають, відповідно до стандартів вищої освіти України,  володіти дипломовані фахівці спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Зустріч було розпочато з вступного слова завідувачки кафедри, д. е. н., професорки Гриценко Л.Л., яка зазначила про важливість співпраці кафедри  та стейкхолдерів в рамках підготовки конкурентоспроможних та затребуваних  фахівців для державного та муніципального сектору економіки, депозитних та недепозитних фінансових інститутів, а також бізнесу.

Заступник завідувача кафедри по роботі з роботодавцями к.е.н., доцент кафедри Кубах Т.Г. висвітлила питання необхідності розвитку м’яких та твердих навичок сучасного фахівця, окреслила світові вимоги до працівників відповідно до аналітичних звітів «Майбутнє робочих місць» Світового економічного форуму.

Член проектної групи освітньої програми «Банківська справа» к.е.н., доцент кафедри фінансових технологій і підприємництва Крухмаль О.В. звернула увагу присутніх на загальні та фахові компетентності які отримають здобувачі освіти за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», а також акцентувала на необхідності розвитку інтегральної компетентності, як здатності розв’язування складних спеціалізованих завдань.

У другі половині зустрічі запрошені стейкхолдери висловили своє бачення, щодо необхідних навичок майбутнього фахівця спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», а також поділились власним досвідом розвитку компетентностей.

Начальник управління по роботі з  персоналом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Співакова Л. В. та начальник управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу Головного управління Державної податкової служби в Сумській області Рєзнік В. В. відповідаючи на питання про можливості працевлаштування, детально розповіли про вимоги та механізм участі у конкурсах на зайняття посад в державних та місцевих органах влади.

Пленарна дискусія пройшла в дружній атмосфері, студенти проявили активність і зацікавленість при спілкуванні зі стейкхолдери, що сприяло високому рівню продуктивності зустрічі.

Кафедра фінансових технологій і підприємництва висловлює велику вдячність за співпрацю Кучкову О. В., Трепаліну Р. О., Рєзнік В. В., Співаковій Л. В., Рекуненко В. А., Чепурко В. О.