Протягом 16-22 вересня студентки спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (ОП «Банківська справа») Ірина Кожушко та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (ОП «Електронний бізнес, фінанси та комунікації») Юлія Швидка взяли участь у літній школі «Освіта для зеленого переходу» в рамках проекту «Green Transformation at Ukrainian Universities» від Альянсу Європейських Університетів UNITE!, що проходила у Вроцлавській політехніці (Вроцлав, Польща).
Ця унікальна програма зібрала студентів з різних куточків України, щоб дослідити актуальні питання сталого розвитку. Учасники отримали можливість заглибитися в інноваційні підходи до вирішення екологічних проблем, що безпосередньо впливають на різні галузі економіки, в тому числі на фінансовий сектор та підприємництво.
Курс охоплював дисципліни, що підкреслюють важливість сталого розвитку в бізнесі та житті суспільства. Зокрема, концепція «15-minutes City» і «Green vehicles and theirinfrastructure» фокусувалися на зменшенні впливу транспорту на довкілля, а «Many eyes, one city» – на місто-плануванні з урахуванням потреб громади. Такі курси, як «Green projects management» та «Sustainable designworkshop», навчили ефективного управління еко-проєктами, а «Environmental cost accounting» і «ESG in company communication strategies. Creation of ESG communicationstrategy» показали, як інтегрувати екологічну відповідальність у фінансовий облік та бізнес-комунікацію.
Студентки діляться враженням про проект: «Отримані знання є надзвичайно цінними для нас, як майбутніх фахівців у сфері фінансів та підприємництва. Стійкий розвиток – це не лише модний тренд, а необхідність, що формується з викликів сьогодення. Участь у Літній школі допомогла нам побачити, як можна поєднати економічну ефективність із екологічною та соціальною відповідальністю, і наскільки це є важливою складовою нашого майбутнього кар’єрного шляху. Ми переконані, що майбутнє українського бізнесу та фінансової сфери полягає у впровадженні сталих практик, що дозволять не лише зберегти довкілля, а й створити нові можливості для економічного зростання».
© 1996 – 2024 Кафедра фінансів, банківської справи та страхування