Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету
Пошук
Close this search box.

УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ ЗА ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ ООН В УКРАЇНІ

Завідувач кафедри банківської справи, д.е.н., проф.. Васильєва Т.А. прийняла участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Програма розвитку ООН у своїй діяльності в Україні намагається всіляко спри­яти реалізації концепції сталого розвитку та підтримувати довгострокові цілі роз­витку країни, затверджені в національному звіті «Цілі розвитку тисячо­ліття – Україна». Серед них: зниження рівня бідності, забезпечення якісної освіти протягом життя, просування тендерної рівності, зниження рівня дитячої смерт­ності, покращення материнського здоров’я, зниження рівня та швидкості поши­рення ВІЛ/СНІД й туберкульозу, забезпечення сталості природного середовища.

Одним із напрямів реалізації цих цілей на місцевому рівні є спільний проект Європейського Союзу і Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проект допомагає громадам активізувати та зміцнити свій колективний потенціал і віднайти шляхи співпраці з усіма сторонами, зацікавленими в місцевому розви­тку, адже «разом – дієвіше».

У II фазі впровадження проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що стартувала у 2011 році, є компонент — «Управління знаннями», суть якого полягає в акумулюванні позитивного досвіду реалізації проектів сталого місцевого розвитку та передачі його всім зацікавленим сторонам.

Знання та досвід, набуті в ході реалізації проекту, збираються, аналізуються й поширюються через національний ресурсний центр у співпраці з Українською асоціацією районних та обласних рад (офіційний сайт ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку: wivw.rozvytok.in.ua). Крім того, налагоджене партнерство з вищими навчальними закладами для співробітництва у сфері викладання курсу зі сталого розви­тку, стажування студентів, проведення наукових досліджень, семінарів та видання публікацій на теми, пов’язані з місцевим розвитком за участі громад.

Результатом такої співпраці стало створення мережі вишів-партнерів «Вищі навчальні заклади та сталий розвиток громад», у рамках діяльності якої підготовлена колективна наукова монографія «Місцевий розвиток за участі громади», одним із співавторів якої є д.е.н., професор Т.А.Васильєва.

Інформацію підготувала
професор кафедри банківської справи
Т.А. Васильєва