Днями завершив свою роботу 5-й Молодіжний форум Стипендіальної програми “Завтра. UA” Фонду Віктора Пінчука, який проходив з 12 по 15 травня в Києві. У його роботі взяли участь 320 найкращих студентів з усіх куточків України, які стали переможцями відбіркового конкурсу загальнона-ціональної стипендіальної програми «Завтра. UA» – 2011/12.Вони були відібрані в результаті трьох етапів конкурсу зпоміж 1859 кандидатів з понад 100 вищих навчальних закладів 4-го рівня акредитації зі всіх регіонів України. Серед учасників Форуму був і студент четвертого курсу факультету банків-ських технологій ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національ-ного банку України» Захожий Віталій Петрович (гр. БС-83), який переміг в конкурсному відборі з темою конкурсної роботи «Проблема впровадження світового досвіду стрес-тестування для аналізу стійкості банківської системи в Україні» (Науковий керівник – старший викладач кафедри банківської спра-ви, к.е.н., Циганюк Дмитро Леонідович).
В рамках теми цьогорічного Форуму – «Howto Create Tomorrow» – стипендіати та гості заходу протягом трьох днів спробували відповісти на питання, якою буде освіта майбутнього та що потрібно вивчати в нестабільному світі; спрогнозувати найважливіші зміни в різних сферах життя, які відбу-дуться в наступні 30 років, а також охарактеризувати основні загрози, які стоять перед людством та підготувати оптимальний план дій для нового покоління. Перші два дні роботи Форуму були присвячені командотворчим та проектним тренінгам, а також розробці соціальних проектів в таких галузях, як культура, здоров’я, освіта, екологія, захист прав людини тощо.
В результаті роботи Форуму стипендіати під керівництвом професійних тренерів розробили більше 20 соціальних проектів в області культури, освіти, екології, охорони здоров’я і захисту прав людини, спрямовані на роз-виток країни і суспільства.
З лекціями перед учасниками Форуму виступили: партнер Інституту стратегій «Inspira» Павло Шеремет, ректор Московської школи управління “СКОЛКОВО” Андрій Волков, Надзвичайний і Повноважний Посол Коро-лівства Швеція в Україні пан Стефан Гуллгрен.
Спеціальним гостем цьогорічного Форуму став Джеммі Вейлз (JimmyWales), засновник Wikipedia, ідеолог концепції Wiki та член Опікунської ради Фонду Wikimedia, який на запрошення Фонду Віктора Пінчука вперше відвідав Україну. Він зустрівся з учасниками Форуму, виступив з промовою та вручив нагороди переможцям особистого рейтингу стипендіатів на церемонії нагородження Форуму «Завтра.UA», яка відбулась 14 травня.
Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко вручав нагороди стипендіатам у номінації «Найкращий соціальний проект спільноти стипендіатів» за підсумками 2011-2012 року.
Також на церемонії нагородження були названі нові соціальні проекти стипендіатів, які отримають фінансову та організаційну підтримку Фонду Віктора Пінчука. За підсумками роботи журі, до якого увійшли представники Фонду Віктора Пінчука, представники бізнесу та громадські діячі, переможцями стали 5 проектів, серед яких і проект «Openyourrights», в організації якого брав участь студент академії Захожий Віталій, за що також був нагоро-джений дипломом.
Проект «Openyourrights» спрямований на інформування студентів щодо їх прав та обов’язків, підвищення правової та економічної обізнаності серед студентів. Він передбачає проведення протягом наступного навчального року ряду навчальних лекцій, тренінгів та семінарів для студентів із залученням експертів з відповідних тем.
Крім того, в останній день Форуму своїм досвідом та історіями успіху зі стипендіатами поділились спеціально запрошені гості: директор телегрупи «StarLightMedia» Олександр Богуцький, українська письменниця та співачка Ірена Карпа, генеральний директор радіостанції «Русское Радио Украина» Сергій Кузін, керівник аналітичного підрозділу агрохолдингу «Мрія» Сергій Курбатов, генеральний директор інвестиційної компанії ConcordeCapital (Україна), ресторатор Маргарита Сичкар, глава українського офісу Google Дмитро Шоломко, співзасновник та головний виконавчий директор Horizon Capital Наталя Яресько.
15 травня, перед тим як покинути Київ, стипендіати відвідали виставку Аніша Капура, яка нещодавно відкрилася в Pinchuk Art Centre та прослухали лекцію «Як інтернет змінює майбутнє» засновника Wikipedia Джиммі Вейлза.