Представник Центру соціально-економічних досліджень та академічної мобільності (ARMG), доцент кафедри банківської справи Сисоєва Л.Ю. взяла участь у міжнародних заходах в Берліні.
19-21 листопада доцент кафедри банківської справи Сисоєва Л.Ю. взяла участь у міжнародній конференції в Берліні, яку було організовано Німецькою службою академічних обмінів (DAAD) за підтримки Європейської Комісії, Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) та за участю національних агентств України, Арменії, Азербайджану, Грузії, Казахстану, Молдови, Росії в контексті запровадження міжнародної складової Програми ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти.
Роботу конференції було розпочато з семінару на тему «Міжнародне співробітництво в рамках Erasmus +: нові можливості для східних країн Болонського процесу». На початку заходу виступила керівниця Національного агентства ЄС з питань вищої освіти і співробітництва DAAD пані Ніна Шоле Польман (Nina Scholle-Pollmann), яка зазначила, що обов’язковою складовою вищої освіти має бути інтернаціоналізація та європеїзація. Подібні завдання реалізуються в процесі створення Європейського простору вищої освіти в межах Болонського процесу, що великою мірою реалізується за рахунок освітніх програм Європейської Комісії, у першу чергу, нової програми Еразмус +.
Виступи учасників конференції наступних двох днів були присвячені основній темі – «Глобальна кооперація в Еразмус +». Під час відкриття заходу головний представник генерального секретаря DAAD пан Ульрих Гротус (Ulrich Grothus) виступив з доповіддю, в якій зазначив, що головна мета зустрічі – це обговорення можливостей фінансування в рамках Еразмус + і зустріч потенціальних партнерів – учасників майбутніх спільних проектів.
Свої доповіді також представили:
- Нільс Майєр (Niels Mayer), референт освітніх програм ЄС на тему «Значення стратегічної інтернаціоналізації для вищих навчальних закладів»;
- Харальд Хартунг (Harald Hartung), керівник відділу ЄС Генеральної дирекції з питань освіти і культури на тему «Неперервність і розвиток – новий вимір Еразмус +»;
- Клаус Хаупт (Klaus Haupt), керівник проектів Еразмус+, напряму «Проекти співпраці» на тему «Пріоритети і можливості кооперації для Східної та Південної Європи».
Цей день мав особливе значення для представників країн-партнерів, тобто країн не Європейського Союзу, адже до участі були запрошені керівники міжнародних відділів з понад 40 провідних навчальних закладів Німеччини. Як відомо, для виконання структуровааного співробітництва необхідно мати широке коло вишів-партнерів як з країн ЄС, так і країн-партнерів ЄС.
Останній день конференції мав формат круглих столів, під час яких учасники мали можливість долучитися до обговорення актуальних проблем. Так під час проведення круглого столу на тему «Кредитна мобільність» були представлені необхідні умови участі вищих навчальних закладів в грантових проектах.
Наступний круглий стіл був присвячений програмам Жана Моне. Як виявилося, серед учасників цього заходу були тільки потенційні заявники на цю грантову програму ЄС. Тому за проханням керівника секції Харальда Хартунга, керівника відділу ЄС Генеральної дирекції з питань освіти і культури, доцент Сисоєва Л.Ю. розповіла про досвід участі у програмі Жана Моне та як координатор зимової школи Жана Моне “Фінансові аспекти європейської інтеграції для аспірантів та молодих вчених” доповіла про концепцію проекту.
Сисоєва Л.Ю. отримала свідоцтво-підтвердження участі у міжнародних заходах. Інформація та встановлені контакти під час міжнародних заходів в Берліні будуть використані центром ARMG для розробки нових грантових проектів на конкурс 2015 року.
Інформацію підготувала
доцент кафедри банківської справи
Л.Ю. Сисоєва