Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Розробка Плану Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року за напрямком «Розвиток людського капіталу» за участю викладачів кафедри банківської справи

Ідея проекту «Створення Школи початкового підприємця для студентів та бізнесменів-початківців» включена до Плану Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року за напрямком «Розвиток людського капіталу».

У межах підготовки Сумською обласною радою та Сумською обласною державною адміністрацією Плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року за підтримки Проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» було оголошено конкурсний відбір ідей проектів, що сприятимуть досягненню її цілей та завдань.

Кафедрою банківської справи постійно приділяється значна увага підвищенню рівня компетенцій студентів та вдосконаленню системи їх підготовки шляхом реалізації низки заходів, спрямованих на розкриття лідерських та підприємницьких якостей, підвищення рівня адаптованості до умов сучасного ринку праці.

З цією метою у межах роботи по створенню бізнес-інкубатора як структури, спеціалізованій на створенні умов для діяльності студентів, які реалізують оригінальні економічні проекти, розроблено ідею проекту «Створення Школи початкового підприємця для студентів та бізнесменів-початківців» та подано на конкурс для включення до Плану Стратегії регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року.

Актуальність проекту обумовлена зростанням рівня безробіття в Сумській області та низькою конкурентоспроможністю випускників ВНЗ на ринку праці, що вимагає розробки комплексу заходів, які сприятимуть самозайнятості даної категорії шляхом започаткування підприємницької діяльності.

У рамках проекту передбачається створення Школи початкового підприємця, програма якої орієнтована на засвоєння основних понять та положень підприємницької діяльності, самооцінку учасниками власних підприємницьких здібностей, набуття практичних навичок з розробки й аналізу бізнес-ідеї та бізнес-плану, взаємодії з різними організаціями-партнерами (банки, податкові органи, рекламні агентства, пенсійний фонд, центр зайнятості та ін.) тощо.

Зацікавлені особи, які бажають реалізувати власні економічні проекти, отримають постійний доступ до інформаційних, консультаційних та інших ресурсів та послуг на безкоштовній основі.

Оцінка ідей проектів здійснювалась експертною групою, у складі якої представники влади та місцевого самоврядування, науковці, підприємці, галузеві фахівці, консультанти проекту Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку».

Доцент кафедри банківської справи Криклій Олена Анатоліївна взяла участь у засіданні експертної групи з метою обговорення та проведення експертизи ідей проектів до Плану реалізації Стратегії на 2015-2017 роки за напрямком «Розвиток людського капіталу».

За результатами обговорення ідея проекту «Створення Школи початкового підприємця для студентів та бізнесменів-початківців» отримала схвальну оцінку та включена до Каталогу проектів регіонального розвитку на період до 2017 року з визначення джерела її фінансування за рахунок.

Інформацію підготувала
к.е.н, доцент кафедри банківської справи
Криклій О.А.