За результатами участі в Конкурсі економічних досліджень «Осінь 2013»*, що проводиться Консорціумом економічних досліджень та освіти – EERC (The Economics Education and Research Consortium)**, представниками Академії, зокрема д.е.н., професором, проректором Лєоновим Сергієм Вячеславовичом (керівник проекту) та к.е.н., асистентом кафедри банківської справи Буряк Анною Володимирівною (учасник проекту) отримано грант на доопрацювання проекту «Вітчизняні системно важливі банки: досвід України» для представлення на наступний конкурс проекту. Даний грант передбачає фінансування витрат, необхідних для доопрацювання змістовної частини проекту відповідно до зауважень експертів, а саме придбання наукової літератури, довідково-інформаційних баз, оплату Інтернету тощо.
Ця інформація надійшла учасникам Конкурсу після розгляду проекту на 35-му науковому дослідницькому семінарі Консорціуму, який відбувся 14-16 грудня 2013 р. на базі Київської Школи Економіки в м. Києві. Проект від Академії представляв та захищав керівник – Лєонов Сергій Вячеславович. Мова проведення семінару – англійська.
Зазначимо, що всього на конкурс надійшло 80 заявок (проектів) від 133 дослідників з 10 країн, 49 міст, з яких лише 28 проектів (в т.ч. 17 нових проектів, 7 проміжних та 4 фінальних) було допущено до захисту на семінарі 14-16 грудня.
За результатами семінару 5 проектів рекомендовані до фінансування, 3 молодих вчених з країн СНД (в т.ч. представників Академії) отримали грант на доопрацювання заявки.
* Конкурс економічних досліджень орієнтований на підтримку досліджень, пов’язаних з вирішенням актуальних проблем розвитку економічного та соціального розвитку країн СНД за наступними науковими напрямками:
- Підприємства та ринки товарів;
- Ринки праці та соціальна політика;
- Макроекономіка та фінансові ринки;
- Економіка суспільного сектору;
- Міжнародна торгівля та регіональна інтеграція.
Експерти здійснюють відбір та рецензування заявок та приймають участь в обговоренні проектів на наукових семінарах Консорціуму (два рази на рік). Фінансування проектів здійснюється у формі індивідуальних грантів, розмір яких складає від 6 до 12 тис. дол. США. За результатами фінального етапу конкурсу передбачено можливість отримання грантів на доопрацювання проектів перспективними молодими вченими.
** Консорціум економічних досліджень та освіти (EERC http://www.eerc.ru/) створено у 1995 р. з метою виховання нового покоління вчених-економістів та сприяння реформі економічної освіти та розвитку економічної думки в країнах СНД. Дослідницька мережа Консорціуму спеціалізується на наданні фінансової підтримки (на конкурсній основі) наукових проектів, публікації кращих наукових робіт, проведенні методологічних семінарів та літніх шкіл для підвищення кваліфікації дослідників та викладачів. З 2000 р. Консорціум є регіональним представником Глобальної мережі розвитку – GDN (Global Development Network, http://www.gdn.int/index.php). Крім того, Консорціум працює за підтримки Світового банку, Уряду Норвегії, Фонду Євразія, Фонду Віктора Пінчука, Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA).
До складу міжнародної ради Консорціуму входять представники кращих університетів світу – Річард Еріксон (Університет Східної Кароліни, США), Володимир Попов (Карлтонський Університет, Канада), Діана Вейнхолд (Лондонська Школа Економіки, Великобританія), Майкл Алексєєв (Індіанський університет у Блумінгтоні, США), Девід Тарр (Світовий банк) та ін.
Інформацію підготував
асистент кафедри банківської справи
А.В. Буряк