Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Новий грант від Центру ARMG – ІІІ Школа лідера «Відповідальна молодь»

2-5 лютого 2015 р. 10 представників ДВНЗ «УАБС НБУ» в рамках роботи Центру соціально-економічних досліджень та академічної мобільності (ARMG) отримали грант на участь у ІІІ Школі лідера «Відповідальна молодь» (м. Чернігів).

Викладачі, аспіранти та студенти академії: Винниченко Н. В., Височина А. В., Діденко І. В., Закутняя А. О., Сапожнікова М. В., Самусевич Я. В., Бульдович М. С., Середа В. С., Баранов М. О. і Мунтян В. В. отимали грант на участь у роботі ІІІ Школи лідера «Відповідальна молодь» (2-5 лютого 2015 р., м. Чернігів). Даний проект був організований за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні та проводився для активної молоді віком від 20 до 35 років із Чернігівської та Сумської областей.

Протягом чотирьох днів роботи Школи з учасниками працювали висококваліфіковані лектори, які змогли наглядно та у доступній формі презентувати інформацію щодо ключових аспектів розвитку громадянської позиції сучасної молоді.

На відкритті Школи були присутні експерт фонду сприяння демократії посольства США в Україні Сергій Решетов, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА Оксана Сердюк та голова правління громадської організації «Чернігівський центр прав людини» Олександр Підгорний, який постійно координував роботу Школи.

Одразу ж в перший день учасників проекту залучили до тренінгу, присвяченому темі «Лідерство», тренером якого виступила молода та енергійна Альона Герус (координатор центру підтримки реформи при Кабінеті Міністрів України). Протягом цього тренінгу в креативній формі відбулося знайомство молодих лідерів, висвітлені їхні очікування, надії та страхи. Крім того, за допомогою художніх здібностей молодих учасників всі зрозуміли як повинен виглядати справжній лідер.

Після насиченого дня активної роботи організатори зібрали випускників двох попередніх шкіл, а також третьої Школи разом для неформального спілкування та обміном першими враженнями.

Другий день Школи пройшов під гаслом «Демократичні цінності». Завдяки глибоким та структурованим знанням лектора Максима Лациби (керівника програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень) учасники засвоїли для себе основні засади побудови демократичного суспільства. Разом із учасниками проекту лектор провів цікаве порівняння системи розвитку громадянської позиції в м. Суми та м. Чернігів, на основі якого було виявлено основні орієнтири для її подальшого удосконалення.

Прекрасним завершенням другого дня перебування в Школі стала цікава екскурсія визначними місцями Чернігова, організована гостинними чернігівськими учасниками. Не дивлячись на сніжну і морозну погоду, прогулянка видалася на славу. Особливо всім запам’яталися пошуки тієї самої «тринадцятої» гармати, фото «на згадку» біля пам’ятника Шевченку і місцевий велосипедист-екстремал, який всіх просто вразив своїми трюками.

Протягом третього дня учасники разом із лектором Віталієм Морозом (керівником програм нових медіа Громадської організації «Інтерньюз-Україна») перенеслись у світ віртуальних соціальних мереж. В рамках даної тематики було розглянуто лідерство в епоху WEB 2.0 і виокремлено основні тенденції сучасної медіа активності.

Четвертий заключний день відзначився надзвичайно цікавим та актуальним тренінгом з теми «Вирішення конфліктів», який провела Тетяна Бібік (директор програм міжнародної громадської організації «Дім свободи Україна»). На цьому тренінгу було розглянуто які бувають конфлікти та їхні характеристики, технології управління конфліктами, поведінку людини в конфліктних ситуаціях. Для того, щоб краще засвоїти той теоретичний матеріал, який був представлений протягом дня, учасникам було запропонована групова гра, де кожен зміг запропонувати шляхи вирішення тієї конфліктної ситуації, яку запропонувала команда-суперник. Як виявилося, не всі конфлікти дуже швидко розв’язуються і потребують пошуку альтернативних шляхів вирішення.

За результатами роботи школи всі учасники отримали дипломи про успішне її закінчення. Разом із вагомим багажем нових знань завдяки Школі молоді лідери отримали безцінний досвід спілкування із цікавими лекторами, дізналися багато несподіваних фактів про Чернігів і, безперечно, знайшли нових друзів. Школа лідера – це чудова можливість розкрити свої лідерські якості, розширити коло знайомств та самоудосконалитись.

Інформацію підготувала
аспірант кафедри банківської справи
Діденко І.В.