Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Комунікація та шляхи до взаєморозуміння під час конфліктів

Тренінги для студентів в рамках проекту ARMG з превенції конфліктів в академічному середовищі.

У листопаді 2014 року Центром ARMG розпочато реалізацію проекту «Превенція конфліктів в сучасному українському суспільстві шляхом налагодження конструктивного діалогу у студентському та академічному середовищі», що спрямований на виявлення та попередження конфліктів, які виникли в суспільстві внаслідок подій Майдану та розгортання АТО.

Проект фінансується Інститутом з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) спільно з Інформаційно-дослідним центром «Інтеграція та розвиток» в межах проекту «Спільне майбутнє українського суспільства після Майдану. Сприяння взаєморозумінню і співпраці в превенції конфліктів».

Основною цільовою групою проекту є студенти, в тому числі і ті, що приїхали на навчання із зон конфліктів, а також тимчасово переміщені студенти. Додаткової цільовою групою проекту є сім’ї студентів, а також викладачі ВНЗ та члени їх сімей.

Одним із завдань проекту є створення передумов для того, щоб студентство стало рушійною силою налагодження конструктивного діалогу і примирення між різними регіонами України. Для реалізації даного завдання проектом передбачено проведення тренінгів для студентів, які дозволять їм набути навичок превенції та вирішення конфліктів, а також критичного мислення і сприйняття інформації в умовах агресивної пропаганди.

Для проведення заходів було залучено сертифікованого тренера Товстуху Анну Вікторівну. У тренінгах взяли участь студенти із ДВНЗ «УАБС НБУ», Сумського державного університету та Сумського національного аграрного університету.

Під час першого тренінгу, який було проведено у літературній вітальні Наукової бібліотеки академії, обговорювалися сутність та причини виникнення конфліктів, види конфліктів, способи аналізу конфліктів.

На інших тренінгах, які відбулися в колл-центрі та мультимедійній залі Наукової бібліотеки академії, увагу було приділено особливостям комунікацій в молодіжному середовищі, розглядалися бар’єри спілкування, стереотипи в нашому житті та їх вплив на конфліктні ситуації. В процесі виконання ігрових та практичних завдань студенти дізналися про рівні слухання та сприйняття інформації, способи налагодження комунікації під час конфлікту, стратегії вирішення конфліктів.

В межах заходів проекту також відбулася цікава дискусія «Що відбувається в Україні сьогодні?». Студенти обговорювали проблеми, що їх хвилюють, вплив політичної та економічної ситуації на студентське життя, піднімались питання ролі студентського самоврядування у вирішенні проблем студентів.

Дякуємо всім студентам, які брали активну участь у практичних завданнях, іграх та дискусіях під час тренінгів!

Всі учасники тренінгів отримають сертифікати про участь у проекті.

Інформацію підготували
доцент кафедри банківської справи Євченко Н.Г.
асистент кафедри банківської справи Ласукова А.С.