Кафедра фінансових технологій і підприємництва
Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету

Кафедра банківської справи звітує про результати студентської науково-практичної конференції

В рамках ХV студентської науково-практичної конференції «Проблеми та перспективи розвитку банківської системи України: погляд у майбутнє» на кафедрі банківської справи діяло 2 секції (4 підсекції).

Секція І. Конкурентоспроможність та модернізація банківської системи в контексті розвитку світової та національної економіки.

Підсекція 1. «Розвиток банківської системи України в умовах євроінтегра-ційних процесів» (керівник к.е.н., доцент Євченко Н.Г.)

У цій підсекції було представлено 10 доповідей відповідної тематичної спрямованості: передумови інтеграції банківської системи України до фінансового простору ЄС, вплив глобалізаційних процесів на розвиток банківської системи України, досвід подолання наслідків фінансової кризи в країнах ЄС, дослідження ролі іноземного капіталу в розвитку банківської системи України, дослідження рівня доларизації в економіці, досвід оподаткування банківської діяльності в країнах ЄС, проблеми реформування методології бухгалтерського обліку в банках в умовах євроінтеграції та інші. Учасниками були студенти 2, 3 та 4 курсів факультету банківських технологій та обліково-фінансового факультету.

Переможцями за результатами роботи даної підсекції стали:
1 місце – Рабушенко Антон Володимирович, Прийменко Дмитро Юрійович (3 курс, гр. БС-93). Доповідь на тему «Дослідження рівня доларизації економіки України». Наук. керівник – к.е.н., доц. Євченко Н.Г.
2 місце – Трейзуб Яна Валентинівна (2 курс, гр. БС-02). Доповідь на тему «Вплив іноземних банків на банківську систему України». Наук. керівник – ст. викладач Лобода Д.Л.
3 місце – Левченко Аліна Олександрівна (4 курс, гр. БС-83). Доповідь на тему «Вплив глобалізаційних процесів на розвиток банківської системи України». Наук. керівник – к.е.н., доц. Єріс Л.М.

Присутні на підсекції студенти активно приймали участь у обговоренні результатів досліджень доповідачів. За активну участь у дискусії журі підсекції відмітило студентів Козлова Максима Сергійовича (2 курс, гр. БС-02) та Плужника Олександра Сергійовича (2 курс, гр. БС-02).

Підсекція 2. «Регулювання банківської діяльності в Україні» (керівник к.е.н., доцент Савченко Т.Г.)

У даній підсекції було представлено 15 доповідей з відповідної проблематики: впровадження інфляційного таргетування; регулювання окремих видів банківської діяльності: інвестиційні операції, іпотечне кредитування, операції з електронними грошима; впливу економічних циклів на діяльність банків; реформування системи гарантування вкладів тощо. Учасниками були студенти 2, 3, 4 та 5 курсів факультету банківських технологій, обліково-фінансового та юридичного факультетів.

Переможцями у даній підсекції стали:
1 місце – Манжула Іван Павлович (5 курс, гр. МЕК-11). Доповідь на тему «Вплив економічних циклів на діяльність банків: порівняльний аналіз східноєвропейських економік». Наук. керівник – к.е.н., доц. Савченко Т.Г.
2 місце – Стадник Олена Вікторівна (2 курс, гр. Ф -01). Доповідь на тему «Вплив процентної політики НБУ на ефективність функціонування суб’єктів господарювання». Наук. керівник – к.е.н., доц. Сисоєва Л.Ю.
3 місце – Струк Людмила Євгеніївна (3 курс, гр. БС – 93). Доповідь на тему «Оцінка впливу кредитного ризику на діяльність банків України». Наук. керівник – ас. Лисянська О.О.

Присутні на підсекції активно приймали участь у обговоренні результатів досліджень доповідачів.

Секція ІІ. Актуальні питання управління фінансами в банку

Підсекція 1. Менеджмент та маркетинг в банках (керівник к.е.н. Кривич Я.М.)

У даній підсекції було представлено 14 доповідей з відповідної проблематики. Учасниками були студенти 2, 4 та 5 курсів факультету банківських технологій та обліково-фінансового факультету.

Переможцями у даній підсекції стали:
1 місце – Козирєв Вадим Анатолійович (5 курс, гр. МБС-11). Доповідь на тему «Удосконалення механізму управління портфельним кредитним ризиком». Наук. керівник – к.е.н., доц. Крухмаль О.В.
2 місце – розділили: Подвігін Сергій Олександрович (4 курс, гр. БС-83) з доповіддю на тему «Комплексний показник економічної ефективності банківського бізнесу» (наук. керівник – к.е.н., доц. Криклій О.А.; Литвинчук Андрій Миколайович (5 курс, гр. МБС-12) з доповіддю на тему «Управління ліквідністю банку» (наук. керівник – к.е.н., доц. Єріс Л.М.).
3 місце – Бакшеєва Світлана Олександрівна (2 курс, гр. БС-01). Доповідь на тему «Реформування системи гарантування вкладів в контексті управління депозитними ресурсами в банку». Наук. керівник – к.е.н. Кривич Я.М.

Присутні на підсекції студенти виявили неабиякий інтерес до піднятих у ході роботи підсекції питань, про що свідчить пожвавлена дискусія зі значною кількістю запитань наприкінці практично кожної доповіді.

Підсекція 2. «Проблеми обліку, аналізу і контролю в банках України» (керівник к.е.н доцент Бєлова І.В.)

У даній підсекції було представлено 10 доповідей з відповідної проблематики, більшість з який присвячені дослідженню різних аспектів переходу банків на міжнародні стандарти фінансової звітності. Учасниками були студенти 4 та 5 курсів факультету банківських технологій та обліково-фінансового факультету.

Переможцями у даній підсекції стали:
1 місце – Мазна Дар`я Олександрівна (4 курс, гр. ОА-83). Доповідь на тему «Особливості обліку неконтрольованої частки при консолідації фінансової звітності». Наук. керівник – к.е.н., доц. Коренєва О.Г.
2 місце – Коротун Олена Володимирівна (5 курс, гр. МОA-12). Доповідь на тему «Проблемні аспекти контролю за дотриманням банківської таємниці». Наук. керівник – к.е.н., доц. Бєлова І.В.
3 місце – Марченко Тетяна Володимирівна (4 курс, гр. БС-83). Доповідь на тему «Сучасна методика оцінки ліквідності банків в Україні: проблеми та перспективи розвитку». Наук. керівник – к.е.н., доц. Єріс Л.М.

Присутні на підсекції досить активно приймали участь у обговоренні результатів досліджень доповідачів. Особливо цікавими були ті питання, що стосувалися формування резервів під кредитні операції банків України у сучасних умовах переходу на нові стандарти обліку та звітності.